Spausdinti
, kompiuterija
Svetainėje LIKIT.lt pranešama, kad jau galima parsisiųsti universalų tvarkyklių paketą „kbdlts10“, skirtą operacinėms sistemoms „Windows XP“, „Windows Vista“, „Windows 7“. Pakete esanti diegimo programa atpažįsta vartotojo kompiuterio sistemą ir įdiegia jai tinkamą tvarkyklę „Lietuvių standartinė 2010“.

    Lietuviška klaviatūra reglamentuota 2000-aisiais standartu LST 1582:2000 „Informacijos technologija. Lietuviška kompiuterio klaviatūra. Ženklų išdėstymas“ (žr. čia, 29 skirsnį „Ženklų išdėstymas klaviatūroje“).

    Svetainėje „Lietuvių kalba informacinėse technologijose“ www.likit.lt pranešama, kad į naujesnes operacinės sistemos „Windows“ laidas lietuviška standartinė klaviatūra jau įdėta, taigi vartotojui nereikia pačiam ja rūpintis – atsisiųsti ir įsidiegti.

    Sistemoje „Windows Vista“ ji vadinama „Lietuvių naująja“ (Lithuanian New), o sistemoje „Windows 7“ – „Lietuvių standartine“ (Lithuanian Standard). Deja, abiejų sistemų klaviatūrose yra klaidų. Svarbiausia iš jų – neveikia komandų klavišų deriniai su raidėmis F, Q, W ir X.

    Dabar iš tinklalapio ims.mii.lt/klav/tvarkyk.html jau galima parsisiųsti universalų paketą „kbdlts10“. Pakete yra tvarkyklės, skirtos visoms trims sistemoms – Windows XP, Windows Vista, Windows 7 (taip pat jų 32 ir 64 bitų versijoms). Pakete esanti diegimo programa atpažįsta vartotojo kompiuteryje veikiančią operacinę sistemą ir įdiegia jai tinkamą tvarkyklę, pavadintą „Lietuvių standartinė 2010“.