Spausdinti
, konkursai

    Valstybinė lietuvių kalbos komisija š. m. kovo 19–21 dienomis organizavo virtualią Lietuvių kalbos dienų viktoriną užsienyje gyvenantiems lietuviams. Pagilinti žinias apie lietuvių kalbą, Lietuvos kultūrą ir istoriją individualiai galėjo tiek suaugusieji, tiek vaikai ir jaunuoliai, nes organizatoriai buvo parengę du klausimų paketus pagal amžiaus grupes.


    Viktorinoje dalyvavo apie keturis šimtus suaugusiųjų ir beveik du šimtai jaunųjų tautiečių. Tam tikro išmanymo ir žinių reikalaujančius klausimus įveikė kas ketvirtas suaugęs ir kas trečias viktorinoje dalyvavęs vaikas ar jaunuolis. Kitiems dalyviams pasisekė mažiau – jie teisingai atsakė tik į dalį klausimų.    Kaip ir buvo tikėtasi, teisingai atsakiusiųjų į viktorinos klausimus yra daugiau, negu įsteigta prizų. Viktorinos laimėtojai atrinkti burtų keliu (su kiekvienu jų bus susisiekta individualiai). Laimingiesiems iškeliaus 24 vertingos knygos (kiekvienai amžiaus grupei po 12): Algirdo Sabaliausko „Iš kur jie? Pasakojimas apie žodžių kilmę“, Kazimiero Gaivenio „Nuostabioji žodžio šviesa“, Stanislovo Sajausko „Lito istorija“, Irenos Smetonienės, Mariaus Smetonos ir Kristinos Rutkovskos „Kalba. Tauta. Valstybė“ ir „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis: piešiniai, kompozicijų eskizai, grafika“.

   Lietuvių kalbos dienų viktorinos koordinatoriai sveikina visus dalyvius ir džiaugiasi, kad už Lietuvos ribų gyvenantys lietuviai nėra atitrūkę nuo šalies aktualijų, domisi gimtosios šalies kalba ir kultūra.
    Organizatoriai dėkoja visiems dalyviams ir viktoriną padėjusiems surengti talkininkams.
   Panaši viktorina gegužę, artėjant Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai, bus surengta ir Lietuvos gyventojams.