Spausdinti

      Kviečiame ir šiemet išrinkti gražiausią lietuvišką interneto vardą (domeną), rašomą su bent viena savita lietuvių kalbos raide – ė, ą, ę, į, ų, ū, č, š, ž. Tai 8-asis gražiausio lietuviško domeno vardo konkursas, kurį nuo 2014 metų kartu rengia tarpinstitucinė komisija, sudaryta iš Lietuvos kompiuterininkų sąjungos, KTU Interneto paslaugų centro DOMREG, Informacinių technologijų įmonių asociacijos „Infobalt“, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos atstovų. 

Organizatoriai atrinko dvylika domenų vardų:

     Už Jums gražiausią vardą prašom balsuoti iki kovo 31 dienos portale DELFI, čia.

     Primename, kad galimybė registruoti taisyklingą (o ne šveplą) vardą įvairiomis nacionalinėmis kalbomis atsirado 2004 m. Pirmasis konkursas surengtas minint jos gyvavimo dešimtmetį. Gaila, iki šiol ne visi išdrįsta patikėti, kad tokia galimybė yra ir kad tokie vardai realiai veikia. Todėl pasitaiko, kad įmonės tiek viešai, tiek savo rekvizituose prisistato dar šveplais interneto svetainių vardais. O patariame turėti vienokį ir kitokį – dvejopus domeno vardus, jų adresus susieti. Taip ir lankytojų srautas didės ir įmonės, įstaigos, produkto vardas solidžiai (ne šveplai) skambės. 

     Siekdamas padėti mažinti šveplavimo problemą, KTU Interneto paslaugų centras DOMREG turintiems šveplą srities .lt domeno vardą (pvz., grazus-vardas.lt) suteikė galimybę iki 2021 m. kovo 31 d.  n e m o k a m a i  įkurti taisyklingai užrašytą domeną (pvz., gražus-vardas.lt). Suinteresuoti svetainių savininkai turėtų kreiptis į savo svetainės prieglobos (hosting) paslaugos teikėją. 

     Ankstesniais metais gražiausiais domeno vardais buvo išrinkti šie: Klaužada.lt (2014), Voveraitė.lt (2015), VištaPuode.lt (2016), IlgasŪsas.lt (2017), Šilinga.lt (2018), Užventis.lt (2019), SukĮkaimą.lt (2020).

Aistė Pangonytė, 
VLKK Bendrojo skyriaus vyr. specialistė