Spausdinti
Pernai Vadovėlių vertinimo pakomisė apsvarstė 41 bendrojo lavinimo vadovėlį (iš viso apsvarstytos 69 vadovėlių rankraščių knygos). Palyginti su ankstesniais metais, mokykloms skirtuose leidiniuose paliekama mažiau kalbos klaidų, terminijos tvarkybos ir kt. trūkumų.

Kalbos komisija vertina vadovėlių kalbą nuo 2003-ųjų metų (plačiau žr. NUTARIMAI. Švietimo įstaigos). 2011 metais pakeista Kalbos komisijos nutarimu patvirtinta Bendrojo lavinimo ir profesinio mokymo(si) dalykų vadovėlių kalbos taisyklingumo vertinimo tvarka.

Pernai Vadovėlių vertinimo pakomisė apsvarstė 41 bendrojo lavinimo vadovėlį (kai kurie vadovėliai kelių dalių, iš viso apsvarstytos 69 vadovėlių rankraščių knygos). Kalbos taisyklingumą patvirtinanti žyma iš karto suteikta 47 vadovėliams, 8 grąžinti leidykloms taisyti (1 grąžintas du kartus).

Visiškai atmestų vadovėlių (kurie trečią kartą neatitiktų taisyklingumo reikalavimų) 2011 m. nebuvo (tokių vadovėlių nėra jau trečius metus, taigi 2009–2011 metų vadovėlių rengimas, palyginti su 2007 ir 2008 metais, labai pagerėjęs). Kad vadovėlių kalba gerėja, matyti ir iš ekspertų pateiktų vadovėlių rankraščių recenzijų. Vadovėliuose paliekama mažiau kalbos klaidų, terminijos tvarkybos ir kt. trūkumų.

Sutvarkytos 89 vadovėlių kalbos recenzijos, parengti 52 raštai dėl vertinimo išvadų.

 

Daugiau apie VLKK su švietimo įstaigomis susijus darbus žr. 2011 metų ataskaitoje (skyriuje APIE MUS. Veiklos ataskaitos).