Spausdinti
, konkursai
Kompetentinga lietuvių kalbos ekspertų komisija ištaisė 2009 m. Nacionalinio diktanto konkurso I turo darbus. Tarp aštuoniasdešimties finalo dalyvių penki mokiniai...

Kompetentinga lietuvių kalbos ekspertų komisija, ištaisiusi 2009 m. Nacionalinio diktanto konkurso I turo darbus, iš daugiau kaip penkių tūkstančių atrinko aštuoniasdešimt finalo dalyvių. 

Teisę dalyvauti finale pelnė tie, kurie rašydami Vytauto V. Landsbergio tekstą „Partizanas“ padarė ne daugiau kaip vieną klaidą (Lietuvoje). Komisija buvo atlaidesnė užsienyje rašiusiems diktantą dalyviams: iš jų į finalą pateko padarę ir po dvi klaidas (atrinkta dešimt). Pirmą kartą konkurse dalyvavusiems moksleiviams komisija buvo griežtesnė: tolesniame etape dalyvaus tik tie, kurie nepadarė nė vienos klaidos (penki mokiniai).

Šiemet dažniausios klaidos buvo žodžiuose „sučęžta“, „kaži kas“, „kaipmat“, „surūdija“, kaip ir pernai nemažai kas klydo rašydami teksto autoriaus Landsbergio pavardę. (Tekstas su paaiškinimaisjau skelbtas Naujienose, žr. čia.)

Nacionalinio diktanto dalyviai diktanto lape įrašė jiems smagiausią ištiktuką. Koks ištiktukas visų smagiausias, bus paskelbta vasario 28 d. per šventinį Nacionalinio diktanto finalo dalyvių apdovanojimo vakarą Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje. Dažniausiai minėti ištiktukai buvo „šypt“, „keberiokšt“, „pokšt“, „triokšt“, „krepšt“, „pykšt“, „tekšt“. Tarp rečiau minimų: „kiūrkt“, „gurguliūkšt“, „briokštelšmokšt“,, „cikipliaukšt“, „cap carap“, kt.

Ištiktuką renka ir VLKK svetainės lankytojai. Pasiūlyta daugiau kaip šimtas ištiktukų. Netrukus prasidės antrasis balsavimo etapas, o trečiajame bus išrinktas ir smagiausias svetainės lankytojams ištiktukas. Žr. antraštiniame puslapyje „Klausiame“.

Baigiamasis konkurso etapas vasario 28 d. 11 val. bus tiesiogiai transliuojamas per Nacionalinę Lietuvos televiziją (2-ąjį kanalą „Klasika“), Lietuvos radiją ir internetu svetainėje www.lrt.lt. Rašyk ir iš karto pasitikrink diktanto organizatorių svetainėse.

Kas pateko į 2009 m. Nacionalinio diktanto konkurso finalą, žr. dienraščio „Atgimimas“ svetainėje, čia