Spausdinti

     Šiais metais gražiausiu srities lt domenu išrinktas Jūrė.lt. Ši svetainė sukurta Jūrės kaimo bendruomenės (Kazlų Rūdos sen., Kazlų Rūdos sav.) reikmėms. Ši svetainė buvo sukurta 2020 m. rugpjūčio mėnesį, dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“. Jos paantraštė skelbia: „Čia buvom, esam, būsim...“ – tebūna, tegyvuoja jūriškiai ir internete! 

     Konkurso organizatoriai balsavimui iš viso buvo atrinkę dvylika domenų, turinčių savitųjų lietuviškų raidžių (žr. čia), šiemet pavadinimuose dažniausiai pasitaikė raidės š, ž, ė, nė vieno su nosine raide. 

     Balsavimas vyko beveik mėnesį nuo Kovo 11-osios naujienų portale DELFI. Antrą vietą pelnė domenas Burtažodžiai.lt (apie Hario Poterio pasaulyje vartojamus burtažodžius), o trečią – ŠatrijosUgnis.lt (baltų amžinosios ugnies sergėtojų svetainė). Nugalėtojui atiteko 41 proc. balsų (2 289), antram vardui 30 proc. (1 655), trečiam 8 proc. (424).

     Šis konkursas rengiamas paminint datą – 2004 m. kovo 30 d., kai atsirado galimybė registruoti daugiakalbei terpei pritaikytus domenus, taip pat ir lietuviškus vardus su visomis reikalingomis raidėmis ė, ą, ę, į, ų, ū, č, š, ž. Tai jau 8-asis toks gražiausio domeno vardo konkursas. Ankstesniais metais gražiausiais domeno vardais buvo išrinkti šie: Klaužada.lt (2014), Voveraitė.lt (2015), VištaPuode.lt (2016), IlgasŪsas.lt (2017), Šilinga.lt (2018), Užventis.lt (2019), SukĮkaimą.lt (2020). Atrenkant vardus vertinamas domeno vardo taisyklingumas, skambesys, prasmės, atsižvelgiama, kaip domeno vardas atspindi svetainės turinį.

     Konkursą rengia Lietuvos kompiuterininkų sąjunga kartu su Kauno technologijos universiteto Interneto paslaugų centru „Domreg“, informacinių technologijų ir ryšių įmonių asociacija INFOBALT, Valstybine lietuvių kalbos komisija. Šiemet, be to, parengtas ir rekomendacijos „Dėl interneto domenų lietuviškų vardų rašybos, sudarymo ir vartojimo“ projektas (žr. čia). 

     Daugiau žr. Gražiausio domeno konkurso svetainėje gražus-vardas.lt. Beje, gražieji vardai programų koduojami ir iškoduojami, todėl nereikėtų stebėtis, kad nukopijuotas šis vardas gali atrodyti taip https://xn--graus-vardas-pyc.lt. Adresas veikia ir vienu, ir kitu pavidalu. Norėdami, kad jis ir atrodytų taip gražiai, kaip sukurtas, prieš kopijuodami iš naršyklės padarykite adreso pradžioje tarpą (https:// gražus-vardas.lt)., o tekste galima vartoti ir vien tik domeneno pavadinimą (be https://), t. y. gražus-vardas.lt.

Parengė Aistė Pangonytė,
VLKK vyr. specialistė

_______________________ 

Apie konkursą praneša DELFI.lt, žr. https://www.delfi.lt/mokslas/technologijos/graziausiu-lietuvisku-interneto-vardu-isrinktas-domenas-jurelt.d?id=86861663