Spausdinti

   Šiais metais naujienų portalo DELFI lankytojai gražiausiu srities lt domenu išrinko SukįKaimą.lt. Tai trijų pasienio savivaldybių – Biržų, Pasvalio ir Rokiškio – kaimo bendruomenių svetainė, kurioje sukaupta informacija apie įvairias vietos paslaugas ir verslus, produktus ir visuomenines veiklas. (Duomenų bazė sukurta iš Kaimo plėtros 2007–2013 m. programos lėšų.) Pavadinimas sudarytas iš trijų žodžių „Suk į kaimą“, pavartotos dvi savitos lietuvių kalbos raidės į ir ą

   Rinkimuose pavadinimas SukįKaimą.lt – gana aiškus lyderis, už jį atiduota beveik 40 % balsų (515 iš 1 341). Apylygiai balsų teko antroje ir trečioje vietoje likusiems vardams Žemaitėjė.lt 13% (169) ir LaimingosDaržovės.lt 12% (155).


   Komisijos atrinkti likę dešimt pavadinimų internautams patiko atitinkamai šitaip: BaltijosVėtrungė.lt (87), Žvaigždutė.lt (83), Saulėtekis.lt (82), Išteku.lt (48), Šok.lt (38), MokuMokesčius.lt (37), Prigimtinė.lt (35), GrynaLietuviųKalba.lt (31), Švaruma.lt (18), GrožioMeistrai.lt (10).

   KTU Interneto paslaugų centro „Domreg“ specialistų teigimu, lietuviški interneto svetainių vardai stiprina nacionalinį tapatumą, lengviau pasiekia vietinę auditoriją, taisyklingai skamba garsinėse reklamose, o registruoti kartu su šveplais variantais – suteikia dvigubą apsaugą jos savininkui.

   Vardus su savitomis lietuviškomis raidėmis yra registravusi Molėtų r. savivaldybė – Molėtai.lt, Ukmergės ir Birštono turizmo informacijos centrai – UkmergėInfo.lt, VisitBirštonas.lt, miestelių bendruomenės – Užventis.lt (pernai išrinktas gražiausiu svetainės vardu), Tytuvėnai.lt ir kt.

   Konkursą nuo 2014 metų rengia Lietuvos kompiuterininkų sąjunga kartu su Kauno technologijos universiteto Interneto paslaugų centru „Domreg“, Valstybinės lietuvių kalbos komisija, asociacija INFOBALT. Galimybę išrinkti gražiausią lietuvišką domeną sudaro naujienų portalas Delfi. Žinias skleidžia radijo stotis EXTRA FM.

Daugiau žr.: