Spausdinti
, kompiuterija
Svetainės google.lt paieškos laukelio dešinėje atkreipkite dėmesį į kompiuterio klaviatūros piktogramą. Spragtelėjus atsiveria klaviatūra su lietuvių kalbos rašmenimis, tiesa, ne lietuviško standarto... Kita vertus, gali prisireikti ieškoti rusiškų, prancūziškų, latviškų, estiškų žodžių su įvairiais diakritikais – google’io klaviatūros padės juos taisyklingai surinkti.

 

    Svetainėje www.google.lt radosi lietuviška klaviatūra – kiekvienam lietuvių kalbos vartotojui suteikta galimybė naršyti internete nešvepluojant ir nediegiant papildomos programinės įrangos.

    „Google“ į savo interneto paieškos sistemą integravo iš viso 35 virtualias klaviatūras, kad informacijos ieškantys vartotojai „Google Search“ galėtų patogiai naudotis savo gimtosiomis kalbomis.

    Svetainės google.lt paieškos laukelio dešinėje atkreipkite dėmesį į kompiuterio klaviatūros piktogramą.

    Ją spragtelėjus atsiveria klaviatūra su lietuvių kalbos rašmenimis, tiesa, ne lietuviško standarto*.
     (* Lietuviška klaviatūra reglamentuota standartu LST 1582:2000 „Informacijos technologija. Lietuviška kompiuterio klaviatūra. Ženklų išdėstymas“. Žr. svetainėje www.likit.lt, čia, 29 skirsnį „Ženklų išdėstymas klaviatūroje“.)

    Naujovė padeda surinkti paieškos žodžius kitomis kalbomis ir kitais raidynais. Kalbą, o paskui atitinkamai ir tos kalbos klaviatūrą rasite pirmajame www.google.lt puslapyje, spustelėję Kalbos įrankiai.

     Tada išsirenkate baltarusišką „Google“. Ją vaizdžiai nurodo valstybių vėliavos. Pavyzdžiui, rengiatės naršyti baltarusiškuose puslapiuose. Spustelite Baltarusijos vėliavą.

     Jei pasiūlyta rinktis iš kelių toje valstybėje vartojamų kalbų, šiuo atveju – baltarusių ir rusų, spauskite norimą.  Pairinkome baltarusių kalbą.

    Tada spustelėjus klaviatūros piktokramą atsivers būtent baltarusių kalbos rašmenys.

     Taip pat patogiai galima surasti bet kurios kalbos raidyną.