Spausdinti

     Gegužės 7 d. –  Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – Lietuvių kalbos draugija suroganizavo pirmąją visuotinę virtualią lietuvių kalbos  viktoriną, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

     Viktorinos dalyviai atsakė į 25 viktorinos klausimus paspaudę nuorodą LKD viktorina 2018 (Lietuvių kalbos draugijos „Facebook“ paskyroje  www.facebook.com/LKDDRAUGIJA/).

  

         Viktorinos tikslas – skatinti visuomenę labiau domėtis lietuvių kalba. Joje galėjo dalyvauti ir Lietuvoje, ir užsienyje gyvenantys kalbos įdomybių mėgėjai. Viktorinos dalyviams reikėjo atsakyti į 25 nestandartinius klausimus, parinktus iš įvairių kalbos sričių.

     Viktorinos užduotys buvo prieinamos visą parą – gegužės 7 d. nuo 00.00 iki 23.59 val. – Lietuvos laiku Lietuvių kalbos draugijos, Pasaulio lietuvių bendruomenės, „Metų žodžio“, Kalbos ir kultūros instituto „Lingua Lituanica“ paskyrose socialiniame tinkle „Facebook“. 2018 m. gegužės 14 d. bus paskelbti viktorinos nugalėtojai.

     Prie  viktorinos kūrimo prisidėjo didelis būrys kalbininkų ir kalbos mylėtojų. Klausimus ir užduotis rengė LKD valdybos ir tarybos nariai, LKD skyrių ir grupių pirmininkai.