Spausdinti
Europos Tarybos ekspertas Dave’as Allanas vertina Lietuvos kalbos politiką.

Kalbos komisija, rengianti valstybinės kalbos politikos nuostatas, sulaukė Britų tarybos paramos: šios organizacijos prašymu vasario 4–5 dienomis Lietuvoje viešėjo žinomas Europos Tarybos ekspertas Dave’as Allanas (Didžioji Britanija). Svečias susitiko su Kalbos komisijos darbuotojais, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininku Rolandu Pavilioniu, komitete su įvairių institucijų ir mokymo įstaigų atstovais aptarė kalbų mokymo problemas, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dekanate kalbėjosi su  mokslininkais.
Eksperto nuomone, mūsų kalbos politikoje perdėm ryškus gynybinis (kitų kalbų atžvilgiu) pradas, ypač pabrėžiamas kontrolės vaidmuo. Pagarbą savo kalbai reikėtų ugdyti kitaip – ne draudimais, o didinant jos prestižą, tobulinant mokymą. Kartu būtina skatinti ir kitų kalbų mokymąsi, rūpintis naujausia dėstymo metodika, nes tik mokant užsienio kalbų, pirmiausia anglų, įmanoma gerai jaustis šiuolaikiniame pasaulyje.

Ekspertas raštu pateiks išvadas dėl mūsų kalbos politikos nuostatų, suformuluotų Valstybinės kalbos įstatyme ir Valstybinės kalbos politikos gairių projekte.

Kartu su Britų taryba pradėtą projektą numatyta tęsti, planuojamos diskusijos su visuomenės atstovais.

Projektą remia ir Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, ypač tuo rūpinasi patarėjas Kęstutis Kaminskas.

Parengė Jūratė Palionytė