Spausdinti
, kompiuterija
Lietuvių kalboje yra 35 lietuviškos kirčiuotos raidės, tačiau jos neturi Unikode kodų. Palemono šrifto kūrėjai siūlo dvi išeitis...

Lietuvių kalboje yra 35 lietuviškos kirčiuotos raidės, tačiau jos neturi Unikode kodų. Palemono šrifto kūrėjai siūlo dvi išeitis – dvi eksperimentines kirčiuotų raidžių įvedimo iš klaviatūros tvarkykles, skirtas operacinėms sistemoms MS Windows2000 ir XP: Lithuanian (AccentedP) ir Lithuanian (AccentedS). Žr. antraštiniame puslapyje, apatiniame dešiniajame kampe „Palemonas/ Plačiau“.

Lithuanian (AccentedP) įveda visas turinčias kodus lietuviškas kirčiuotas raides, o neturinčias kodų kirčiuotas raides įveda iš Privačiosios srities (pagal joms šioje srityje suteiktus kodus). Pavadinime raidė P ir reiškia privatumą.

Lithuanian (AccentedS) įveda visas turinčias kodus lietuviškas kirčiuotas raides. Neturinčios kodų kirčiuotos raidės turi būti išreikštos kompozicinėmis sekomis. Kompozicinę seką sudaro pagrindinė raidė ir atitinkamas kombinacinis kirčio ženklas (-ai). Pavadinime raidė S ir reiškia seką.

Abi tvarkyklės yra pagrįstos lietuviška standartine klaviatūra (pagal Lietuvos standartą LST 1582; žr. pav.). Tad amerikinių klaviatūrų naudotojams greičiausiai teks iš naujo pasižymėti klavišus. Daugiau apie lietuvišką klaviatūrą žr. www.likit.lt/all/stand/klaviatura/klav.htm.

Siūlome išbandyti tvarkykles ir aptarti Diskusijose. Pastabas ir siūlymus prašom siųsti vieno iš tvarkyklių kūrėjų el. p. adresu: vladas.tumasonis@maf.vu.lt.

Parengė Aistė Pangonytė