Spausdinti
, konkursai
Nacionalinio diktanto konkurse dalyvavo beveik visų savivaldybių gyventojai. Originalus diktanto tekstas bus paskelbtas vasario 3 d.

Nacionalinio diktanto konkurso I etape dalyvavo maždaug 2 400 Lietuvos gyventojų, iš jų apie 600 vilniečių. Konkursas surengtas 59-iose savivaldybėse (visose, išskyrus Jonavą, kurios rajono savivaldybė pranešė neturinti tam tinkamų patalpų). Kai kurios savivaldybės sudarė sąlygas rašyti diktantą ne tik savivaldybėje, bet ir seniūnijose, bibliotekų filialuose. Klaipėdos rajono savivaldybėje, pavyzdžiui, buvo sudaryta speciali diktanto organizacinė grupė. Ten diktantą rašė 200 gyventojų. Tarp diktanto dalyvių buvo įvairiausių profesijų ir amžiaus grupių žmonių. Diktantą rašė ir Danijos, Estijos, Airijos lietuviai.

Kol kas organizatoriai laukia, kol VĮ „Lietuvos paštas“ pristatys konkurso dalyvių užklijuotus vokus. Sulaukus visų laiškų su parašytais diktantais originalus diktanto tekstas bus paskelbtas politikos savaitraštyje „Atgimimas“, interneto svetainėse atgimimas.lt ir delfi.lt bei regioninėje spaudoje.

Darbai bus tikrinami vasario 4–5 dienomis. Juos taisys profesionalų komisija, sudaryta iš Vilniaus universiteto Lietuvių kalbos katedros dėstytojų ir lietuvių kalbos mokytojų ekspertų, dalyvaujančių valstybinio lietuvių kalbos egzamino vertinime. Diktantas bus vertinamas pagal mokyklinio brandos egzamino vertinimo normas bendru vertinimo komisijos susitarimu, atsižvelgiant ir į atsiradusius niuansus. VLKK Laikinoji skyrybos pakomisė ketvirtadienio posėdyje ketina įvertinti, kurie skyrybos ženklai tekste turėjo būti privalomi, o kurie – laisvo pasirinkimo dalykas ir klaida nelaikytini.

Vasario 6 d. bus paskelbtas geriausiai parašiusiųjų diktantą sąrašas. Kelmės gyventojai diktantą rašė J. Graičiūno gimnazijoje

 

Ačiū diktanto konkurso organizatoriams savivaldybėse!

Ačiū tiems, kas rašėte ir pasidalijote įspūdžiais apie diktantą vlkk.lt svetainėje, daugiau atsiliepimų „Atgimimo“ svetainėje.

Kaip mes rašėme nacionalinį diktantą, „Omni laikas“, 2006-01-28 (šmaikštus studento Viliaus atsiliepimas)

I. Smetonienė: diktantas nebuvo sunkus, Lietuvos radijas.

Pav. Kelmės gyventojai rašė diktantą Jono Graičiūno gimnazijoje Kelmėje, be to, Tytuvėnų, Užvenčio ir kt. seniūnijose.