Spausdinti
, konkursai
Sausio 24 d. 11 val. vyks ketvirtąkart rengiamo Nacionalinio diktanto konkurso pirmasis turas.

Sausio 24 d. (šeštadienį) 11 val. vyks Nacionalinio diktanto konkurso pirmasis turas. Politikos savaitraštis „Atgimimas“ kartu su partneriais – Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, Valstybine lietuvių kalbos komisija, Savivaldybių asociacija, Lietuvos paštu, Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutu, Pedagogų profesinės raidos centru ir Užsienio reikalų ministerija jau ketvirtą kartą kviečia Lietuvos gyventojus, po pasaulį išsibarsčiusius lietuvius ir visus lietuvių kalbos mylėtojus dalyvauti šioje šventėje.

Kaip ir kiekvienais metais, Nacionalinį diktantą bus galima rašyti visose Lietuvos savivaldybėse ir Lietuvos atstovybėse užsienyje. Tuo pasirūpino Savivaldybių asociacija ir Užsienio reikalų ministerija.

Specialiai vieno iš Lietuvos rašytojų diktantui sukurtas tekstas bus skaitomas per Lietuvos radijo pirmąją ir Lietuvos televizijos antrąją programas ir transliuojamas internetu – Lietuvos radijo ir televizijos svetainėje www.lrt.lt. „ARX Baltica“ vėl pasirūpino, kad diktantas būtų rašomas ant savaiminio kopijavimo popieriaus, taigi, dalyviams liks kopija ir jie galės pasitikrinti, ar nepadarė klaidų, kai originalus diktanto tekstas bus paskelbtas rengėjų ir rėmėjų tinklalapiuose.

Šiemet rašyti Nacionalinį diktantą kviečiami ir moksleiviai. Savanoriškai diktantą rašę moksleiviai bus vertinami atskirai nuo kitų Nacionalinio diktanto dalyvių. Kaip ir anksčiau, konkurse negalės dalyvauti lituanistai.

Pernai diktanto dalyviai išrinko gražiausią lietuvišką žodį – „ačiū“. Šiemet dalyviai rinks smagiausią lietuvišką ištiktuką (jį renka ir Kalbos komisijos svetainės lankytojai, žr. skyrelį „Klausiame“). Jį ir raštingiausio lietuvio vardą sužinosime vasario 28 dieną po konkurso finalinio turo transliacijos iš Lietuvos televizijos studijos Vilniuje.

Nugalėtojas bus apdovanotasMokslo ir enciklopedijų leidybos instituto įsteigtu prizu – „Visuotinės lietuvių enciklopedijos“ komplektu, o raštingiausias moksleivis gaus knygynų tinklo „Pegasas“ įsteigtą prizą – albumą „Lietuva.101 įdomiausia vieta“. Knygyno „Pegasas“ knygomis bus apdovanoti visi baigiamojo turo dalyviai.

Daugiau informacijos žr. svetainėje www.atgimimas.lt.

 

Anksčiau rašėme: