Spausdinti
2006 m. spalio 9–13 d. Taline geografinių pavadinimų ekspertams pristatytas žodynas „Pasaulio vietovardžių žodynas. Europa"...

2006 m. spalio 9–13 d. Taline įvyko du Jungtinių Tautų Geografinių pavadinimų ekspertų grupės (UNGEGN) dalinių renginiai: Lotynizacijos grupės susitikimas ir Baltijos skyriaus 10-asis seminaras. Pirmajame susitikime aptartos perrašos (transliteracijos) iš nelotyniškojo pagrindą vartojančių kalbų taisyklės, šios srities problemos ir naujovės (rengiamos perrašos iš gruzinų, armėnų kalbų taisyklės, tačiau daugiakalbė Indija neturi ir nepanašu, kad artimiausiu metu spręs perrašos klausimus).

Baltijos skyriaus seminare dalyvavo šie atstovai iš Lietuvos: Danutė Mardosienė (skyriaus pirmininkė), Rita Trakymienė, Jūratė Palionytė ir Aistė Pangonytė. Kalbos komisijos atstovės informavo apie Valstybinės lietuvių kalbos komisijos darbus vietovardžių norminimo srityje 2005–2006 m. (žr. priedą viršuje). Mokslo ir enciklopedijų instituto Svetimvardžių skyriaus vedėja ir Kalbos komisijos Vardyno pakomisės narė Rita Trakymienė pristatė „Pasaulio vietovardžių žodyno“ 1 dalį „Europa“, nurodė su kokiomis problemomis dėl egzonimų susidurta rengiant žodyną (pridedamas pranešimas anglų kalba).

Daugiau informacijos internete:

UNGEGN Baltijos skyriaus ir Lotynizacijos grupės ekspertai Taline, 2006 m.