Spausdinti
, konkursai
Nacionalinio diktanto konkursas šiemet tikriausiai įvyks, ir tai bus penktasis tarptautinis suaugusiųjų raštingumą ir meilę gimtajai kalbai puoselėjantis konkursas, palaikomas lietuvių visame pasaulyje. Rengėjai maloniai kreipiasi į visus – verslo įmones, valstybines institucijas ir privačius asmenis, – galinčius ir norinčius prisidėti prie konkurso organizavimo finansiškai.

     Nacionalinio diktanto konkursas šiemet tikriausiai įvyks, ir tai bus penktasis nenutrūkusios tradicijos konkursas, 2009-aisiais sutraukęs beveik 6 tūkst. lietuvių visame pasaulyje.

       Tai vienintelis Lietuvoje tarptautinis suaugusiųjų raštingumą ir meilę gimtajai kalbai puoselėjantis konkursas. Jo dalyvius ir stebėtojus, namuose, mokyklose, biuruose, ambasadose rašančius per Lietuvos radiją ar internetu diktuojamus žinomų lietuvių rašytojų sukurtus diktantus, suvienija meilė gimtajai kalbai, panašiai kaip meilė krepšiniui per didžiąsias rungtynes. Į konkursą vis daugiau įsitraukia ir jaunimo. Per keletą metų Nacionalinis diktantas tapo nuotaikinga švente.

     Pagrindinis konkurso organizatorius savaitraštis „Atgimimas“ maloniai kreipiasi į visus – verslo įmones, valstybines institucijas ir privačius asmenis – prašydamas prisidėti prie šios lietuvybės ir kalbos šventės lėšomis. Tuo klausimu informacija laukiama tel. (8 5) 234 2132, mob. 8 687 14 383, el. p. dalia@atgimimas.lt.

      Sunkumų užklupti drąsinamės nacionalinės kalbos premijos laureato kun. Vaclovo Aliulio prakalbos žodžiais:

Mūsų gimtoji, brangioji, mieloji, malonioji,
gražioji, dailioji, skambioji, vaizdingoji, išraiškingoji,
turtingoji ir turiningoji lietuvių kalba ir šiandien

ne galuojasi kaip žuvis ant kranto. Ne. Ji gyva,
gyvuoja, gyvens ir gyvuos.
Kol mūsų buhalterės laimi rašybos varžybas
,
<...>, – ji gyvybinga, gaivi ir gyvastinga,
ji vėtroj ir žiemą žaliuos. 
Visiems ir kiekvienam linkiu nepamesti gerų vilčių.
(2009 m. gruodžio 10 d.)

 

Nacionalinio diktanto konkurso rengėjai – savaitraštis „Atgimimas“, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.
Partneriai – Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Užsienio reikalų ministerija, Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, Savivaldybių asociacija, interneto portalas DELFI.