Spausdinti
, konkursai
„Prakalbink kompiuterį lietuviškai“ – tokia jau antrą kartą moksleiviams rengiamo konkurso „Švari kalba – švari galva“ paantraštė. Renginio tikslas – paskatinti vaikus el. erdvėje naudoti lietuviškus rašmenis ir rašyti taisyklinga lietuvių kalba. Kovo 11-ąją prezidentūroje iškilmingai apdovanoti nugalėtojai.

 

„Prakalbink kompiuterį lietuviškai“ – tokia jau antrą kartą moksleiviams rengiamo konkurso „Švari kalba – švari galva“ paantraštė. Renginio tikslas – paskatinti vaikus el. erdvėje naudoti lietuviškus rašmenis ir rašyti taisyklinga lietuvių kalba. Kovo 11-ąją prezidentūroje iškilmingai apdovanoti nugalėtojai.
 
Konkursas vyko vasario 24–26 d. internetu, svetainėje lituanika.lt.  Jame padieniui dalyvavo septintokai, aštuntokai ir devintokai.
 
Kovo 11-ąją per šventę, kurią globoja Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondas, Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus pasveikino konkurso nugalėtojus: septintokę Justiną Jasiūnaitę iš Kauno Petro Vileišio vidurinės mokyklos (mokytoja Aušra Ražauskienė), aštuntokę Gabrielę Mantuškaitę iš Panevėžio 5-osios vidurinės mokyklos (mokytoja Lina Šešetienė), devintokę Rūtą Svirbutavičiūtę iš Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos (mokytoja Ona Barkuvienė). Nugalėtojai ir jų mokytojai apdovanoti stiklo statulėlėmis, „Tildės biuro“ programine įranga, atveriančia naujas galimybes dirbti kompiuteriu lietuvių kalba, knygomis.
 
„Dažnai kalbame, kad valstybės ateitį kurs informacinė visuomenė, gebanti savo idėjoms pritaikyti moderniausias technologijas. Tačiau visada kalbėjau ir kalbėsiu, kad net tobuliausios technologijos be žmogiškojo matmens visada bus abejotinos vertės, – sveikinimo kalboje pabrėžė Prezidentas Valdas Adamkus. – Todėl esu tos nuomonės, kad negalima vardan patogumo, bendravimo spartumo ar dar kokių nors netikrų privalumų aukoti gimtosios kalbos.“ (Daugiau Prezidento kalbos citatų žr. prezident.lt)   
 
Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius džiaugėsi konkursu, leidžiančiu lietuvių kalbos žinias pasitikrinti jaunimui kasdienėje internetinėje erdvėje. Jis paskatino visus stengtis išmokti po naują žodį, kaip ir mokantis svetimos kalbos, ar prisiminti jau seniai nevartotą lietuvišką žodį ir jį grąžinti į vartotseną.
 
Antrųjų vietų nusipelnė septintokė Sandra Matoškaitė iš Kauno „Varpo“ gimnazijos (mokytoja Vilija Vilkienė), aštuntokas Kasparas Kurtovas iš Prienų „Revuonos“ vidurinės mokyklos (mokytoja Vita Pikčilingienė), devintokė Kristina Saračinskaitė iš Marijampolės savivaldybės Želsvos pagrindinės mokyklos (mokytoja Asta Kulbokienė).
 
Trečiosios vietos atiteko septintokei Karolinai Blaževičiūtei iš Marijampolės savivaldybės Želsvos pagrindinės mokyklos (mokytoja Daiva Daukšienė), aštuntokui Simonui Kauliui iš Klaipėdos r. Endriejavo vidurinės mokyklos (mokytoja Nerija Valinčienė), devintokei Eglė Zelenkaitė iš Kauno „Varpo“ gimnazijos (mokytoja Danguolė Simanavičienė). 
 
„Svarbu, kad tie, kas dalyvavo konkurse, įvertino save ir gavo impulsą tobulėti“, – taip konkurso pedagoginę prasmę įvardijo mokytoja Vilija Vilkienė. Organizatorių vardu kalbėjęs bendrovės „Tildė IT“ atstovas Vaclovas Pranckūnas žadėjo, kad konkursas vyks ir kitais metais, tikimasi, kad proga išbandyti save pasinaudos dar daugiau mokinių.
 
Šiemet konkurse „Švari kalba – švari galva“ iš viso dalyvavo trys tūkstančiai moksleivių. Aktyviausi buvo Kauno miesto mokyklų auklėtiniai, nemažai dalyvių prisijungė iš Panevėžio, Vilniaus ir Klaipėdos miestų, Kupiškio rajono.
 
Linkime jiems sėkmingai baigti šiuos mokslo metus ir vėl bandyti jėgas kitąmet!
 
 
Žiniasklaidoje
 
 
 Konkursą rengia bendrovė „Tilde IT“, ryšių su visuomene agentūra „Strateginių komunikacijų centras“, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija.