Spausdinti
, konkursai
Penktą kartą surengtame nacionaliniame konkurse „Švari kalba – švari galva“ lietuvių kalbos žinias pasitikrinti, naudodami informacines technologijas, panoro daugiau nei 8,5 tūkstančio 6–10 klasių moksleivių iš visos Lietuvos. Aktyviausi kaip visada buvo miestiečiai – Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių mokiniai, o daugiausia mokinių dalyvavo iš Kauno „Vyturio“ katalikiškos vidurinės mokyklos (276 mok.).

 

     Penktą kartą surengtame nacionaliniame konkurse „Švari kalba – švari galva“ lietuvių kalbos žinias pasitikrinti, naudodami informacines technologijas, panoro daugiau nei 8,5 tūkstančio 6–10 klasių moksleivių iš visos Lietuvos. Palyginti su pirmaisiais metais, dalyvių skaičius gerokai išaugo (2008 metais konkurse iš viso dalyvavo 2,5 tūkst. moksleivių).

     Konkurso I etape kovo 19–23 dienomis mokiniai kalbino mokyklų kompiuterius. Aktyviausi kaip visada buvo miestiečiai – Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių mokiniai, jie sudarė beveik pusę visų konkurso dalyvių. Taip pat aktyvūs buvo Alytaus, Anykščių, Šakių, Vilkaviškio, Tauragės ir Telšių miestų mokiniai.

     VšĮ Kauno „Vyturio“ katalikiška vidurinė mokykla tapo aktyviausia konkurse dalyvavusia mokymo įstaiga – kompiuterį lietuviškai kalbino net 276 šios mokyklos mokiniai. Palyginti daug mokinių dalyvavo iš Kalvarijos gimnazijos, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro, Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos, Panevėžio 5-osios gimnazijos, Kauno „Santaros“ gimnazijos, Klaipėdos 1-osios specialiosios mokyklos, Vilniaus Senvagės gimnazijos ir viešosios įstaigos Vilniaus tarptautinės mokyklos.

     Antrasis konkurso etapas vyks balandžio 18 dieną. Po dvidešimt geriausiai I etape pasirodžiusių moksleivių – šeštokų, septintokų, aštuntokų, devintokų ir dešimtokų – kviečiami į Vilniaus kooperacijos kolegijos kompiuterių klases. Interneto svetainėje www.lituanika.lt/svarikalba kiekvienam dalyviui kompiuteris vėl parinks 25-ias užduotis, joms atlikti bus skirta 30 minučių. Atsakydami į klausimus mokiniai galės naudotis visomis kompiuteryje esančiomis priemonėmis: žodynais, internetu, naująja „Tildės Biuro“ programine įranga ir kt. Teisingiausiai ir greičiausiai atlikę užduotis taps nugalėtojais ir bus apdovanoti konkurso rengėjų ir partnerių prizais.

     Trečius metus nacionalinio moksleivių konkurso „Švari kalba – švari galva“ dalyvius ir rengėjus į šventinį baigiamąjį renginį kviečia Seimas. Balandžio 18 d. raštingiausius Lietuvos mokinius ir jų lietuvių kalbos mokytojus pasveikins renginio globėja Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.


    

     Lietuvių kalbos konkursu „Švari kalba – švari galva“ siekiama skatinti mokinius elektroninėje terpėje vartoti lietuviškus rašmenis ir taisyklingą lietuvių kalbą.
     Konkurso sumanytoja – kalbinių technologijų plėtojimu užsiimanti bendrovė „Tilde IT“.
     Konkurso partneriai – Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Strateginių komunikacijų centras.
     Konkurso informaciniai partneriai – Nacionalinis Lietuvos radijas ir televizija bei naujienų portalas LRytas.lt.