Spausdinti
Šiemet per Kalbos švaros dienas tikrinta ne tik televizijos, bet ir periodinių leidinių kalba. Tikrinti ėmėsi Lietuvių kalbos draugija, remiama Valstybinės lietuvių kalbos komisijos. Skelbiame rezultatus.

A. Pupkis. 2007 metų Kalbos švaros dienos

Šių metų spalio 1–14 d. Lietuvių kalbos draugija, remiama Valstybinės lietuvių kalbos komisijos, surengė antrąsias Kalbos švaros dienas. Pirmosios įvyko 2006 m. balandžio mėn. ir buvo skirtos televizijų kalbos reikalams. Pernai rudenį televizijų vadovų ir atstovų pasitarime buvo nuspręsta ateityje šią akciją rengti rudenį (ypač dėl naujų televizijų programų). Taigi šįmet, jau rudenį, irgi buvo žiūrėta kai kurių televizijų laidų, taip pat nagrinėta periodinių leidinių kalba ir stilius.

LKD sudaryta kalbininkų grupė – Vytautas Jonas Armonavičius, Antanas Balašaitis, Petras Baužys, Birutė Goberienė, Vitalija Kapsevičienė, Jonas Klimavičius, Irena Kruopienė, Algirdas Malakauskas, Alina Milašienė, Aldonas Pupkis, Marytė Slušinskaitė, Rita Urnėžiūtė, Vidas Valskys, Aloyzas Vilkys – nagrinėjo dviejų žurnalų ir dvylikos laikraščių kalbą. Buvo pasirinkti šie leidiniai: „Draugas“ (Šakių r.), „Ekstra“, „Kauno diena“, „Klaipėda“, „Lietuvos rytas“, „Lietuvos žinios“, „Panevėžio balsas“, „Raseinių žinios“, „Respublika“, „Šiaulių naujienos“, „Valstiečių laikraštis“, „Veidas“, „Vienybė“ (Akmenės r.), „Žemaitis“ (Plungės ir Rietavo krašto laikraštis).

Antrųjų Kalbos švaros dienų rezultatai aptarti žurnale „Gimtoji kalba“ (2007, Nr. 11, p. 3–11), kopija pridedama, žr. viršuje.