Spausdinti
Lapkričio 18 d. sukanka 15 metų, kai lietuvių kalba paskelbta valstybine.

Lapkričio 18 d. sukanka 15 metų, kai lietuvių kalba paskelbta valstybine: 1988 m. lapkričio 18 d. tuometinė Konstitucija buvo papildyta 771 straipsniu, įteisinusiu lietuvių kalbos vartojimą „valstybės ir visuomenės organų veikloje, švietimo, kultūros, mokslo, gamybos ir kt. įstaigose, įmonėse ir organizacijose“.

Valstybinė lietuvių kalbos komisija šią datą pasitinka naujais veiklos planais: su institucijomis derinamas Valstybinės kalbos politikos gairių priemonių planas; Seimo komitetai svarsto Lietuvos Respublikos terminų banko įstatymo projektą.

1995 m. sausio 31 d. priimtas Valstybinės kalbos įstatymas įtvirtino valstybinės kalbos statusą, tačiau šiuo metu būtina sudaryti darbo grupę naujai įstatymo redakcijai kurti.

Valstybinė lietuvių kalbos komisija yra viena iš pagrindinių institucijų, ant kurių pečių gula kalbos politikos koordinavimas. Tačiau, pasak komisijos pirmininkės Irenos Smetonienės, ši našta yra nebepakeliama be visuomenės palaikymo ir noro išlaikyti savo kalbą daugiakalbėje Europoje. Kalbos politika yra bendrosios valstybės politikos dalis, todėl nuo politikų požiūrio taip pat priklauso kalbos ateitis.