Spausdinti

   Kėdainių daugiakultūriame centre lapkričio 8 d. buvo surengta konferencija, skirta Vietovardžių metams paminėti. Konferencijoje dalyvavo ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis.


   Kėdainių rajono savivaldybės kalbos tvarkytojai ir pagrindinei konferencijos organizatorei Rūtai Švedienei Komisijos vadovas įteikė padėką už vietos bendruomenės telkimą, informacijos sklaidą ir renginių organizavimą siekiant išsaugoti senųjų lietuviškų vietovardžių atminimą. Per metus buvo parengta specialių straipsnių, suorganizuotos konferencijos, renginiai mokyklose, kultūros įstaigose, įdomiausio Kėdainių krašto vietovardžio rinkimai (išrinkti Devynduoniai), folkloro festivalis, sudaryta savivaldybės Istorinės atminties įamžinimo komisija.
   Konferencijoje pranešimus skaitė geografė VU doc. dr. Filomena Kavoliutė, kurios neseniai išleistos knygos „Žemė prašo nepamiršti vardų. Mūsų mirusiųjų kaimų knyga“ pristatymas buvo vienas iš pagrindinių akcentų, Lietuvių kalbos draugijos narė ir žurnalo „Gimtoji kalba“ redaktorė Rita Urnėžiūtė ir kt. Renginio dalyviai, tarp kurių buvo mokytojų, Lietuvių kalbos draugijos Kėdainių Mikalojaus Daukšos draugijos narių, senjorų ir mokinių, turėjo progą apžiūrėti čia pat eksponuotą kėdainiečio Stasio Padalevičiaus nuotraukų parodą „Vienkiemių likimai“.
   Prieš konferenciją VLKK pirmininkas susitiko su Kėdainių rajono savivaldybės meru Valentinu Tamuliu, administracijos direktoriumi Arūnu Kacevičiumi bei mero patarėja Jorūne Liutkiene. Susitikimo metu buvo aptarti kalbos tvarkybos ir priežiūros reorganizavimo reikalai, sutarta, kad dėmesys valstybinei lietuvių kalbai savivaldybėje tik didės.