Spausdinti
Kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė dalyvavo metinėje Europos nacionalinių kalbų institucijų federacijos (trumpiau – EFNIL) konferencijoje. Šių metų pagrindinė tema – stereotipai ir išankstinės lingvistinės nuostatos Europoje.
     Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė dalyvavo Varšuvoje vykusioje metinėje Europos nacionalinių kalbų institucijų federacijos (trumpiau – EFNIL) konferencijoje. 
     Pagrindinė 14-osios konferencijos tema – stereotipai ir išankstinės lingvistinės nuostatos Europoje. Pranešimus apie socialinius ir nacionalinius stereotipus, jų lingvistinę raišką skaitė Lenkijos, Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Čekijos, Airijos, Didžiosios Britanijos mokslininkai.  Aptarta, koks stereotipų vaidmuo socialinėje psichologijoje, kaip ir kodėl kalboje atsiranda ir vartojami stereotipai. Atkreiptas dėmesys į stereotipus apie kalbas (austrų standartinės vokiečių kalbos santykį su vokiečių kalba) ir kalbos norminimą (naujų žodžių ir terminų diegimą prancūzų kalboje). 
 
___________________
 
Valstybinė lietuvių kalbos komisija nario teisėmis dalyvauja EFNIL’o veikloje nuo 2004 m. (žr. VLKK.lt skyriuje „Bendradarbiavimas“).