Spausdinti
    Gegužės 18 d. Lietuvos mokslų akademijos didžiojoje salėje vykusiame viename iš „Poezijos pavasario“ renginių „Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu“ dvi dešimtys užsieniečių deklamavo lietuvių poetų eiles, dainavo lietuviškas dainas.
   
    Trečią kartą Baltijos ir Turkijos kultūros akademija „Balturka“ pakvietė Lietuvoje gyvenančius užsieniečius į lietuvių poezijos ir dainų vakarą. Jame eiles deklamavo ir dainavo vaikai ir suaugusieji iš Afganistano, Albanijos, Armėnijos, Egipto, Gruzijos, Kinijos, Libijos, Prancūzijos, Sirijos, Turkijos, Ukrainos, kitų pasaulio šalių.  Jiems pasiruošti padėjo lietuvių kalbos specialistai savanoriai.  
     Projekto partnerės Kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė, sveikindama renginio dalyvius, linkėjo dalytis kalba ir kultūra, gebėti susikalbėti ir suprasti vieniems kitus. Jeigu norima, kad visus Lietuvoje gyvenančius sietų lietuvių kalba, valstybės kalbos politika turėtų skatinti ir sudaryti sąlygas išmokti kalbą ne tik keliuose ribotą norinčiųjų skaičių priimančiuose centruose, bet visur, kur tokių paslaugų labiausiai trūksta.
     Baltijos ir Turkijos kultūros akademijos su partneriais vykdomo projekto „Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu“ tikslas – atkreipti dėmesį į kalbos vaidmenį kultūroje, skatinti mokytis lietuvių kalbos, pažinti lietuvių kultūrą per literatūrą ir ją skleisti.