Spausdinti
, kalbos politika
Rugsėjo 27 d. Lietuvos Respublikos Seime rengiamas Europos Sąjungos valstybių parlamentų švietimo, mokslo ir kultūros komitetų ir informacinės visuomenės plėtros komitetų pirmininkų susitikimas tema „Suvienijusi įvairovę: Europos Sąjungos kalbų ir kultūrų raidos politiniai ir socialiniai aspektai“.

 

     Rugsėjo 27 d. Lietuvos Respublikos Seime rengiamas Europos Sąjungos valstybių parlamentų švietimo, mokslo ir kultūros komitetų ir informacinės visuomenės plėtros komitetų pirmininkų susitikimas tema „Suvienijusi įvairovę: Europos Sąjungos kalbų ir kultūrų raidos politiniai ir socialiniai aspektai“. Susitikime bus aptarti daugiakalbystės plėtros skaitmeniniame amžiuje iššūkiai, automatinio vertimo ir kalbos kaip kultūros paveldo išsaugojimo skaitmeninėje erdvėje klausimai. Susitikime stebėtojo teisėmis dalyvaus ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė D. Vaišnienė.

     Pranešimus skaitys Europos Komisijos Švietimo ir kultūros generalinio direktorato generalinis direktorius J. Truszczyńskis, Vertimo raštu generalinio direktorato Portugalų kalbos departamento vadovė M. C. de Preter, Danijos kalbos tarybos pirmininkė dr. S. Kirchmeier-Andersen, Europos Parlamento narys dr. A. Saudargas, bendrovės „Tilde“ direktorius dr. A. Vasiljevas (Latvija) ir kiti.