Spausdinti

     Vasario 15 d. prasidėjo šeštosios Lietuvių kalbos dienos. Lietuvoje ir užsienyje, pradedant nuo didžiausių šalies bibliotekų, muziejų iki mažiausių lopšelių-darželių savivaldybėse, organizuojama daugybė renginių, kuriais norima atkreipti dėmesį į lietuvių kalbos vertingumą. Į šį sąjūdį tradiciškai įsitraukia ir užsienyje gyvenančių lietuvių bendruomenės, ambasados.

     Užsienio lietuviams Valstybinė lietuvių kalbos komisija rengia virtualią viktoriną, kurioje lietuvių kalbos ir istorijos žinias galės išbandyti bet kurioje pasaulio vietoje gyvenantis tautietis.

     Lietuvių kalbos dienų sostinės titulą iš Ignalinos šiemet perima Ukmergė. Vasario 15 d.  VLKK pirmininkas Audrys Antanaitis apsilankė Ukmergėje ir su Ukmergės rajono savivaldybės meru Rolandu Janicku patvirtino Lietuvių kalbos dienų sostinės projekto sutartį. Iš Ukmergės krašto kilęs ne vienas žinomas kalbininkas, čia ir dabar gyvena kalba besirūpinantys žmonės. Ukmergiškiai parengę plačią renginių programą „Kalba ir žmogus. Ukmergės kraštas“. Bet įdomybių lietuvių kalbos temomis artimiausiais mėnesiais netrūks ir kituose Lietuvos kampeliuose. Daug susitikimų, parodų, konkursų, viktorinų, ekskursijų ir kt. suplanuota net iki gegužės mėnesio.

     Sekite www.vlkk.lt ar savivaldybės, kurioje gyvenate, svetainę ir nepraleiskite progos dalyvauti Lietuvių kalbos dienų renginiuose!

     Daugiau informacijos ir nuotraukų: https://www.facebook.com/lkd.lt