Spausdinti
, kalbos politika
Kalbos komisijos pirmininkė D. Vaišnienė Lietuvos Respublikos Seimo Peticijų komisijos spalio 9 d. posėdyje, kuriame buvo nagrinėjamas grupės pareiškėjų kreipimasis „Dėl Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso ir Lietuvos Respublikos valstybinės kalbos įstatymo papildymo“, pabrėžė, jog svarbu atsakomybės neišvengiamumas, o ne jos griežtinimas. Kalbos komisija nepritarė siūlymams numatyti baudžiamąją atsakomybę.

     Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė Lietuvos Respublikos Seimo Peticijų komisijos spalio 9 d. posėdyje, kuriame buvo nagrinėjamas grupės pareiškėjų kreipimasis „Dėl Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso ir Lietuvos Respublikos valstybinės kalbos įstatymo papildymo“, pabrėžė, kad šiuo metu atsakomybė už Valstybinės kalbos įstatymo pažeidimus numatyta Administracinių teisės pažeidimų kodekse ir, Kalbos komisijos nuomone, šie pažeidimai vargu ar priskirtini prie dalykų, už kuriuos būtų skiriami viešieji darbai ar apribojama laisvė.

     Kreipimesi pateikti siūlymai numatyti baudžiamąją atsakomybę „už konstitucinių valstybinės kalbos pagrindų griovimą ir valstybinės kalbos išniekinimą“.

     Komisijos pirmininkė atkreipė dėmesį, kad svarbu atsakomybės neišvengiamumas, o ne jos griežtinimas: „Teisinio reglamentavimo šiuo metu pakanka, tik teismo sprendimai turi būti tinkamai vykdomi“.