Spausdinti

      Kovo 15 d. Lietuvos edukologijos universitete vyko baigiamasis Lietuvių kalbos dienų renginys.

      Lietuvos edukologijos universiteto l. e. rektoriaus pareigas A. Ragauskas, pradėdamas renginį, pabrėžė kalbos, kultūros ir istorijos sąsajas.
    Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė D. Vaišnienė, sveikindama Lietuvių kalbos dienų organizatorius ir dalyvius, priminė, kad šių dienų idėja kilo iš noro susikalbėti ta pačia kalba ir kalbėti apie tą pačią kalbą, asmeninio ir bendruomeninio tapatumo poreikio ir noro skatinti kalbos kūrimą. Pasirinktos dvi valstybingumui svarbios datos – tarsi vartai, pro kuriuos kviečiama įeiti į šventę ir kalbėti apie mūsų valstybės kalbą (kalba pridedama).
    Kultūros ministras Š. Birutis džiaugėsi, kad Lietuvių kalbos dienų renginiai vyko net 53 savivaldybėse. Renginių gausa ir įvairovė (vasario 16 – kovo 11 d. iš viso suorganizuota apie 800 renginių) rodo, kad svarbiausias Lietuvių kalbos dienų tikslas pasiektas – skleistos žinios apie lietuvių kalbą Lietuvoje ir užsienyje, atkreiptas dėmesys į būtinybę stiprinti kalbos mokymosi motyvaciją ir didinti kalbos prestižą.
    Rajonuose ypač aktyvios buvo pradinės ir vidurinės mokyklos, gimnazijos, savivaldybių administracijų švietimo, kultūros ir sporto skyriai, savivaldybių viešosios bibliotekos, kultūros centrai, muziejai ir kitos įstaigos. Daugiau nei pusę Lietuvių kalbos dienų renginių organizavo regionų mokyklos. Tai rodo gražų ir labai atsakingą mokytojų ir moksleivių, mokyklų bendruomenių požiūrį į lietuvių kalbą, Lietuvos nepriklausomybės ir valstybingumo šventes.
     Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas R. Paliukas taip pat pabrėžė Lietuvių kalbos dienų svarbą mūsų visuomenėje. Aktyviausiems Dienų organizatoriams iš Švenčionių, Kupiškio, Telšių, Varėnos, Kauno, Panevėžio rajonų, Šiaulių miesto ir Visagino savivaldybių buvo įteiktos Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto padėkos.
    Vilniaus universiteto profesorė Regina Koženiauskienė kalbėjo apie žodžio galią, apie tai, kaip politikų ir kitų viešųjų asmenų kalba lemia jų įvaizdį.
     Renginio dalyvius dainomis džiugino Lietuvos edukologijos universiteto choras „Ave vita“ (meno vadovas ir dirigentas doc. Kastytis Barisas), Lietuvos vaikų ir jaunimo centro choras „Kivi“ (vadovė Danguolė Aukselienė).

 

     A. Umbraso nuotraukos