Spausdinti
Gruodžio 12–13 d. Kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė dalyvavo Anykščiuose vykusiuose renginiuose – respublikiniame tarmių festivalyje „Kalbom iškalbėsiu, giesmėm išgiedosiu“ ir konferencijoje „Tarmės ir kūrybinės industrijos“. Komisijos pirmininkė pabrėžė, kad negali būti dirbtinai priešinamos tarmės ir bendrinė kalba, jų vartojimo sritys dažniausiai nesutampa...

 

     2013 m. gruodžio 12–13 d. Kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė dalyvavo Anykščiuose vykusiuose renginiuose – respublikiniame tarmių festivalyje „Kalbom iškalbėsiu, giesmėm išgiedosiu“ (A. Baranauskas) ir konferencijoje „Tarmės ir kūrybinės industrijos“ (programa čia).

     D. Vaišnienė pristatė VLKK rūpesčiu ir lėšomis išleistą tarmių medžiagos rinkimo instrukciją „Visos tarmės gražiausios...“ (Vilnius: MELC, 2013). Knygelėje pateikiama trumpa tarmių rinkimo istorijos apžvalga, metodiniai nurodymai tarmių medžiagos rinkėjams ir užrašytojams, rašytinių tarminių tekstų pavyzdžių. Tikimasi, kad net pasibaigus Tarmių metams instrukcija naudosis visi renkantys ir užrašantys tarmes – mokiniai ir jų mokytojai, bibliotekininkai, kultūros ir švietimo įstaigų darbuotojai, aktyvūs vietos bendruomenių nariai.

     Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje vykusioje apskritojo stalo diskusijoje „Tarmių metai ir Lietuvos regionų plėtra: quo vadis, arba kas toliau?“ Komisijos pirmininkė pabrėžė, kad negali būti dirbtinai priešinamos tarmės ir bendrinė kalba, tačiau jų vartojimo sritys dažniausiai nesutampa. Pagarba iš tėvų ir senelių perimtai kalbai yra pamatas, ant kurio statomas vertybinis bendrinės kalbos – kaip valstybės vientisumo ženklo – rūmas.