Spausdinti

      2018 m. sausio 24  d. Kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis kartus su Kalbos inspekcijos viršininku Donatu Smalinsku susitiko su Kauno žurnalistais, savivaldybės darbuotojais, Vytauto Didžiojo universiteto bendruomene ir Kauno Rotary klubo nariais.

     Susitikime Kauno žurnalistų namuose žurnalistai domėjosi, kodėl nuo 1995-ųjų metų dar nepakeistas Valstybinės kalbos įstatymas,  ar dažnai baudžiami jį pažeidusieji, kodėl pakeista valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino tvarka, kodėl abiturientai rašydami darbus galės rinktis bet kuriuos autorius iš privalomos ugdymo programos.

      Kauno miesto savivaldybėje drauge su administracijos direktoriaus pavaduotoju Romaldu Rabačiumi ir savivaldybės kalbos tvarkytojais aptartos problemos dėl mieste esančių nelietuviškų pavadinimų.

      Susitikime su Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto vadovais ir dėstytojais diskutuota apie dabartines studijas, būsimų pedagogų rengimą. Aplankyta moderni VDU Leonido Donskio biblioteka, Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus. 

      Kauno Rotary klube Kalbos komisijos pirmininkas A. Antanaitis skaitė pranešimą apie valstybinės kalbos saugojimą ir puoselėjimą.