Spausdinti

      Rugsėjo 16 d. Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje vyko diskusijų ciklo „Kalbos kelias“, skirto Jono Jablonskio 160-osioms gimimo metinėms, susitikimas „Bendrinės lietuvių kalbos užuomazgos Mikalojaus Daukšos darbuose“.

  Renginyje diskusiją „Mes kiekvienas esame kalbos kūrėjas“ vedė Kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis. Apie Mikalojaus Daukšos idėjas ir bendrinę kalbą su renginio dalyviais diskutavo senosios literatūros ir kultūros istorijos tyrinėtoja, vertėja, pedagogė prof. Eugenija Ulčinaitė. Šiemet M. Daukšos išverstam ir 1595 m. išleistam J. Ledesmos katekizmui („Katekizmas, arba mokslas, kiekvienam krikščioniui privalus“) sukanka 425 metai. Kėdainių rajono savivaldybės kalbos tvarkytoja Rūta Švedienė, kuri yra ir Lietuvių kalbos draugijos Kėdainių Mikalojaus Daukšos skyriaus pirmininkė, pristatė draugijos skyriaus įžvalgas apie lietuviško žodžio ateitį. Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos direktorė Virginija Grigorjevienė supažindino su bibliotekos indėliu saugant M. Daukšos atminimą ir populiarinant jo darbus. Susitikime dalyvavo ir vietos žurnalistai.
       Prieš renginį Kalbos komisijos pirmininkas A. Antanaitis, prof. Eugenija Ulčinaitė, svetainės www.manokrastas.lt vyr. redaktorė ir leidėja Genovaitė Paulikaitė, pagrindinė šio diskusijų ciklo iniciatorė, užsuko vizito į savivaldybę. Juos priėmė administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, mero patarėja Jorūnė Liutkienė.