Spausdinti

    Bendradarbiaujant Valstybinei lietuvių kalbos komisijai ir Ignalinos rajono savivaldybei Ignalinos krašto muziejuje rugsėjo 9 d. surengtas renginys „Lietuviškų vardų lobynas“.

    Lietuvių kalbos dienoms skirtoje popietėje paskaitą apie senuosius lietuviškus vardus ir jų sistemą, naujųjų XX a. vardų darybą bei konkrečiai Ignalinos krašte paplitusius vardus skaitė kraštietė Vilniaus universiteto profesorė dr. Daiva Sinkevičiūtė. Profesorė nemažai metų atsidėjusi tyrinėja lietuviškus vardus, yra Kalbos komisijos Vardyno pakomisės narė.

   Renginio metu paskelbti muziejaus dar pavasarį organizuoto gražiausio lietuviško vardo rinkimų rezultatai. Daugiau kaip du tūkstančiai dalyvių gražiausiais moters ir vyro vardais išrinko vardus Rasa ir Radvilas. Čia pat muziejuje eksponuoti Ignalinos švietimo ir sporto paslaugų centro Dailės studijos mokinių piešiniai vardų tematika. Salėje skambėjo Didžiasalio moterų vokalinio ansamblio „Vėtrungė“ atliekamos dainos.

    Renginio svečius ir dalyvius sveikino Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas. Jis pasidžiaugė, kad lietuvių vardai gražūs, turintys reikšmę. Mero pavaduotojas priminė, kad šis renginys Ignalinoje – šių metų Lietuvių kalbos dienų sostinėje – jau septintasis ir dar ne paskutinis.