Spausdinti

    Rugsėjo 22 dieną, minimą kaip Baltų vienybės dieną, VLKK pirmininkas Audrys Antanaitis su delegacija apsilankė Latvijoje.

    Su kolegomis pirmininkas dalyvavo Kraslavos savivaldybės centrinėje bibliotekoje 12-ajai Baltų literatūros savaitei skirtame renginyje. Į artimiausius kaimynus Komisijos pirmininkas kreipėsi latviškai. Savo kalboje jis priminė istorinius virsmus, dėl kurių latvių ir lietuvių tautos nepajėgė apginti turėtų baltiškų žemių – Prūsijos, Latvijos ir Lietuvos. Skirtingi istorinių lūžių nulemti partneriai turėjo įtakos abiejų tautų kultūrai, kalbos ir ekonomikos vystymuisi. Bet, anot pirmininko, lietuviai ir latviai visada žinojo, kad yra „vieno kraujo“. Jis pasidžiaugė, kad lietuviai ir latviai pastaruoju metu vis labiau domisi vieni kitų istorija, kultūra ir tradicijomis.
    Baltų literatūros savaitės renginyje Kraslavos bibliotekoje taip pat dalyvavo Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos direktorius dr. Sigitas Narbutas, Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius, šio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Danutė Karlienė. Susirinkusiems kraslaviečiams paskaitą apie Platerių bibliotekos likimą skaitė Vrublevskių bibliotekos Retų spaudinių skyriaus vadovė dr. Daiva Narbutienė. Mat XX a. pradžioje Vrublevskių biblioteka buvo papildyta knygų rinkiniu, įsigytu iš grafo Henriko de Broel-Platerio Pustinios dvaro, buvusio netoli Kraslavos miestelio tuometėje Vitebsko gubernijoje.
    Vizito metu Lietuvos delegacija susitiko su Kraslavos savivaldybės meru Gunaru Upenieku (Gunārs Upenieks), aplankė istorinius Platerių rūmus, kur šiuo metu įsikūręs Kraslavos istorijos ir meno muziejus.