Rugsėjo 22 dieną, minimą kaip Baltų vienybės dieną, VLKK pirmininkas Audrys Antanaitis su delegacija apsilankė Latvijoje.

     Liepos 7 d. Ukmergėje poezijos posmais užbaigtos nuo vasario 16-osios vykusios Lietuvių kalbos dienos. Šiais metais Ukmergė buvo Lietuvių kalbos dienų sostinė. Ukmergės savivaldybė įgyvendino projektą „Lietuvių kalbos dienų sostinė „Kalba ir žmogus. Ukmergės kraštas“, projekto iniciatorė ir vadovė – savivaldybės kalbos tvarkytoja Dalia Ivaškevičienė.

 Birželio 16 d. vyko kalbos forumas „Jaunimo kalbos kodai“. Renginys  transliuotas per Valstybinės lietuvių kalbos komisijos „Youtube“ kanalą (renginio įrašą žr. čia).

    Forumo programą žr. čia.

   Gegužės 19 d.  vyko kalbos forumas „Kokią kalbą renkamės?“. Renginys transluotas per Valstybinės lietuvių kalbos komisijos „Youtube“ kanalą (renginio įrašą žr. čia).

    Forumo programą žr. čia.

   Gegužės 7 d. Valstybinė lietuvių kalbos komisija jau septintą kartą įteikė apdovanojimus už reikšmingus darbus lietuviškos terminijos kūrimo, mokslo kalbos puoselėjimo ir visuomenės kalbinio švietimo srityse. Dėl pandemijos Lietuvos mokslų akademijos ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos organizuojamas Lietuvių kalbos dienų baigiamasis renginys šiemet vyko nuotoliniu būdu.

     Balandžio 29 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos iniciatyva surengtas nuotolinis susitikimas su Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininku Audriu Antanaičiu, diskusija apie lietuvių kalbos reikšmę ir prestižą.

, konkursai

   Balandžio 15–17 dienomis, pasauliui minint Kultūros dieną, Kalbos komisijos surengtoje virtualioje Lietuvių kalbos dienų viktorinoje pagal dvi amžiaus grupes dalyvavo apie 400 šalies gyventojų. Į pateiktus klausimus apie lietuvių kalbą, Lietuvos kultūrą, istoriją pavyko atsakyti kas trečiam jaunajam viktorinos dalyviui (vaikų ir jaunuolių grupėje) ir kas penktam suaugusiajam. Nemažai tokių, kuriuos nuo pergalės skyrė tik vienas kitas neteisingas atsakymas.

   Kalbos komisija kalbos požiūriu šeštą kartą vertino jaunųjų mokslininkų darbus, pateiktus jaunųjų mokslininkų ir doktorantų bei aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursui.

     Vasario 15 d. prasidėjo šeštosios Lietuvių kalbos dienos. Lietuvoje ir užsienyje, pradedant nuo didžiausių šalies bibliotekų, muziejų iki mažiausių lopšelių-darželių savivaldybėse, organizuojama daugybė renginių, kuriais norima atkreipti dėmesį į lietuvių kalbos vertingumą. Į šį sąjūdį tradiciškai įsitraukia ir užsienyje gyvenančių lietuvių bendruomenės, ambasados.

   Kalbos komisija jau septintą kartą įteiks apdovanojimus už lietuvių kalbos puoselėjimą. Nuo 2016 metų apdovanojimai skiriami už reikšmingus lietuviškos terminijos kūrimo darbus, mokslo kalbos puoselėjimą ir visuomenės kalbinį švietimą. Skulptūrėle „Sraigė“ šiemet apdovanojami: Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biomokslų instituto prof. dr. Ernestas Kutorga ir kraštotyrininkas, Kėdainių krašto vardyno tyrėjas ir populiarintojas, kalbinio švietimo organizatorius Rytas Tamašauskas.