Nereikia. Atkreiptinas dėmesys, kad nosinės balsės nerašomos įvardžių, taip pat būdvardžių ir skaitvardžių bevardės giminės formų gale, nors eina galininko pozicijoje (atsako į klausimą ką?), pvz.: Visa kita išgirdome vėliau. Jis yra šilta ir šalta matęs. Ji žinojo viena: reikia dirbti (žr. norminį leidinį „Lietuvių kalbos rašyba ir skyryba“, Vilnius, 1992, p. 24, § 24, 3 išimtis).

    Internetinėje žiniasklaidoje pastebėtos klaidos:
     Lietuviai turi visą tai
(= visa tai), ko reikia, kad laimėtų Europos čempionatą. Ar nori visą tai (= visa tai) turėti? Stogų dengimas ir prekyba stogo danga, stogas, stogų dangos parinkimas – visą tai (= visa tai) Jūs rasite atvykę į mūsų įmonę. Afganės žinia B. Obamai: „Atsiprašyk mano žmonių ir užbaik visą tai (= visa tai).“ Sveiki, rašykite čia komentarus pastabas ir visą kita (= visa kita). Energijos ir valios atsargos nėra begalinės, geriau jas pataupyti svarbiems dalykams, o visą kita (= visa kita) daryti automatiškai. Tiekėjas nustato asortimentą, kainas ir visa kitą (= visa kita). Tornadas siurbia į save visą (= visa; viską), kas pasitaiko jo kelyje. Visą (= visa; viską), kas tau yra brangu. Garsenybė neigia turėjusi plastinių operacijų, bet jos gerbėjai mano ką kitą (= ką kita). Apie tris banginius ir daug ką kitą (= ką kita). Ar susimąstome, kiek rūkymas kenkia gamtai? Keista, kad tokia maža nuodėmė galėtų daryti įtaką kam nors daugiau nei pačiam rūkančiajam, tačiau moksliniai tyrimai ir statistika sako ką kitą (= ką kita).

Kitą vertus (= Kita vertus), šešių savaičių taisyklė – ne aksioma, kartais bilietus pirkti paskutinę minutę verta.

Žymės: morfologija, rašyba
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą