Taisyklingi abu linksniai, kurį rinktis, priklauso nuo norimos nusakyti minties: kilmininku pasakomas neapibrėžtas kiekis ar dalis, galininku – apibrėžtas kiekis ar visuma (žr. Kalbos patarimai. Kn. 2: Sintaksė: 1. Linksnių vartojimas, Vilnius, 2003, p. 26). Plg.:

      Dar turiu vilties, kad vaikelis pasveiks ir Dar turiu viltį, kad vaikelis pasveiks. Turėk gėdos ir sąžinės ir Turėk gėdą ir sąžinę. Ar kada daviau jai progos pavyduliauti ir Ar kada daviau jai progą pavyduliautiŠampūnas suteikia plaukams žvilgesio ir Šampūnas suteikia plaukams žvilgesį.

    Kongresas turės politinės reikšmės tolesnei kultūros raidai ir Kongresas turės politinę reikšmę tolesnei kultūros raidai. Padažas suteikia patiekalui ypatingo skonio ir Padažas suteikia patiekalui ypatingą skonį. Tokie pokalbiai teikia neabejotinos naudos ir Tokie pokalbiai teikia neabejotiną naudą. Statiniai turi išliekamosios vertės ir Statiniai turi išliekamąją vertę. Vijokliai suteikia interjerui savotiško žavesio ir Vijokliai suteikia interjerui savotišką žavesį. Apsiprausimo ritualas turėjo magiškos galios ir Apsiprausimo ritualas turėjo magišką galią.

 

     

Žymės: sintaksė
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą