Suomių kompozitoriaus, vieno iš garsiausių XX a. simfonijų kūrėjų, vardas ir pavardė Johan Julius Christian Sibelius. Paprastai šis asmenvardis vartojamas sutrumpintas, jo sulietuvintas (adaptuotas) variantas – Janas Sibelijus (žr. „Visuotinę lietuvių enciklopediją“).

    Adaptuojant svarbu nesuklysti: originali forma jau turi galūnę ir antrosios lietuviškos pridėti nereikia (ne Sibelijusas), žr. 60-ojo nutarimo 4.2 punktą: „<...> iš lotynų ar graikų kalbų (ar per jas) į kitas kalbas atėjusių arba lotynizuotų asmenvardžių ir vietovardžių formos, turinčios gale -as, -is, -(i)us, pvz.: Lukas (Lucas), Memfis (Memphis), Mineapolis (Mineapolis), Amadėjus (Amadeus), o pagal analogiją su jomis ir daugelio kitų vyriškų vardų galūnės, pvz.: Nikolas (Nicolas), Fransis (Francis), Persis (Persis).

   Taigi taisytina: Vedė ilgametę draugę Asą ir augina sūnų Gabrielį Titusą (= Titą). Frencisas (= Frencis) Fordas Coppola ją pakvietė filmuotis savo garsiojoje juostoje „Krikštatėvis“.

Žymės: svetimvardžiai
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą