Ne, tikslinamosios konstrukcijos kad nepasakyti, kad nepasakius, jei nepasakyti netaisyklingos. Jos plinta dėl svetimų kalbų, ypač rusų ir anglų, įtakos. Bendratis ir padalyvis tokiose konstrukcijose keistinas asmenuojamąja veiksmažodžio forma: Man jų pasirodymas vienas blankiausių, kad nepasakyti – kvailiausių (taisoma (pa)sakyčiau – kvailiausias). Rytų ir Vakarų Europos kūybos tradicijų skirtumas, kad nepasakius (taisoma (pa)sakyčiau) priešiškumas, dar neišnyko. 

     Dar geriau veiksmažodį iš viso praleisti: Reikalingos griežtos, jei nepasakyti žiaurios, priemonės (taisoma Reikalingos griežtos, jei ne žiaurios, priemonės). Aplinkai šis žvejybos būdas yra žalingas, jei nepasakyti pragaištingas (taisoma Aplinkai šis žvejybos būdas yra žalingas, jei ne pragaištingas). (Plačiau žr.: Gimtoji kalba, 2011, Nr. 1, p. 16–18.) 

     Kartais labiau tiktų lietuviškas modalinis pasakymas, plg.: Padėtis darosi grėsminga, jei nepasakius, katastrofiška; geriau: Padėtis darosi grėsminga, [jau, beveik] galima sakyti, katastrofiška.

Žymės: semantika, sintaksė
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą