Šviesolaidis (daiktavardis) kaip telekomunikacijų terminas aiškinamas:

„1. Perdavimo linija, skirta optinėms bangoms sklisti. 2. Optinės spinduliuotės perdavimo kanalas, kurio matmenys daug kartų didesni už šviesos bangos ilgį“ (Aiškinamasis telekomunikacijų terminų žodynas, 2004, p. 230; Terminų bankas).

Kaip kompiuterijos terminas:

„Optinis kabelis, sudarytas iš daug labai plonų šviesai laidžių skaidulų. Dėl to, kad skaidulos labai plonos, į jas patenkanti šviesa atspindima labai smailiu, vadinamuoju visiško atspindžio kampu, ir sklinda kabeliu praktiškai be nuostolių. Kiekviena skaidula gali būti panaudota kaip atskira ryšio linija“ (V. Dagienė, G. Grigas, T. Jevsikova. Enciklopedinis kompiuterijos žodynas, 2008; Terminų bankas).

 

Kad nebūtų painiavos (daiktavardžio šviesolaidis nepainiotume su būdvardžiu šviesolaidis), pasirinkta būdvardžio forma šviesolaidinis (žr. Terminų banką), taigi šviesolaidinis ryšys, šviesolaidinis internetas ir pan.

Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą