Kaišiadórys yra 3 kirčiuotės: Kaišiadorių̃, Kaišiadorìms, Kaišiadóris (ne Kaišiadorius), ties Kaišiadorimìs, Kaišiadorysè (žr. „Vietovardžių žodyną“, Vilnius, 2002, p. 151).

     Šis vietovardis vyriškosios giminės, žr. vartojimo pavyzdžius iš VDU „Dabartinės lietuvių kalbos tekstyno“: Dar tos pačios į atmintį įsikirtusios liepos dvidešimt aštuntosios vakare jau buvome prieš dieną ar dvi išvaduotuose Kaišiadoryse; apsistojome sodyboje netoli bažnyčios... Marijampolė vis dėlto miestas. Nors nematau nei žmonių, nei automobilių (tai man ypač malonu), tai vis dėlto miestas. Ne kokie ten Kaišiadorys...

     Šio miesto vardo kilmė aiškinama trejopai. Šiuo metu manoma, kad greičiausiai tai yra aplietuvinta forma iš totoriško asmenvardžio Choišadaras. Seniau buvo siejama su asmenų pravardėmis pagal profesiją, plg.: kaišiadariai kašių (t. y. krepšių, pintinių) darytojai, dirbėjai“ arba „kaiščių darytojai, dirbėjai“ (žr. Vanagas A. Lietuvos miestų vardai, Vilnius, 1996, p. 84–86).

Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą