Nuotrauka, padaryta iš palydovo, vadintina ne ortofoto, o aerofotografine nuotrauka (žemės paviršiaus dalies nuotrauka, padaryta specialiuoju fotografijos aparatu iš orlaivio) (angl. air photograph, rus. аэрофотоснимок), žr. Terminų banką

     Nelietuviški dėmenys rašomi kartu ir su sudurtiniais žodžiais, jau turinčiais totkių dėmenų, pvz.: aerofoto nuotrauka (aero- + fotonuotrauka), agrobiologija (agro- + biologija), autobiografija (auto- + biografija), mikrobiologija (mikro- + biologija), termobarokamera (termo- + barokamera). Du, o kartais ir daugiau dėmenų jungiami prie vieno žodžio ir tais atvejais, kai visi kartu jie reiškia vieno daikto sąvoką, pvz.: automotobazė (t. y. bazė, kuri yra kartu ir automobilių, ir motociklų), automotoklubas, motovelosportas, termoeletrocentrinė, otorinolaringologija „mokslas, tiriantis ausis, nosį ir gerklę“. Žr. „Lietuvių kalbos rašyba ir skyryba“, Vilnius, 1992, p. 54, § 123.

Žymės: leksika, rašyba
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą