Ir sovietmetis, ir tarybmetis yra dirbtiniai žodžiai, tačiau formaliai (vertinant kalbos darybos požiūriu) jie abu galimi. Vartosenoje, ypač publicistikoje, dažnesnis sovietmetis, jis teikiamas ir „Bendrinės lietuvių kalbos žodyne“.

     Pavyzdžiai iš VDU Dabartinės lietuvių kalbos tekstyno: Vargu, ar dėl to, kur šiandien esame, kaltas vien sovietmetis.  Viską suniokojo, viską pakeitė ilgas sovietmetis. Tarp jo patarėjų nemaža tokių, kuriems sovietmetis buvo aukso amžius. Visų senesnių partijų gyvavimą Lietuvoje nutraukė sovietmetis. Man tas pokario dešimtmečių ir vėlesnis sovietmetis vis dar rodosi mįslingas. Manau, kad reikėtų pažiūrėti, kaip sovietmetis interpretuojamas mokykliniuose vadovėliuose. Net sovietmetis nepajėgė išnaikinti atlaidų saldainių.

     Senoliai neleis meluot: buvo gūdus tarybmetis, uniformuotų žmonių sagose švietė pjautuvas su kūju. Tarybmetis vis dėlto paliko gilius pėdsakus.

Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą