Pagal Skyrybos taisyklių (patvirtintų 2019 m. lapkričio 7 d. nutarimu Nr. N-8 (178) 5.1 punktą: „Išplėsta dalyvinė, pusdalyvinė ar padalyvinė aplinkybė arba dvi ir daugiau neišplėstų gali būti išskiriamos kableliais, jei norima išryškinti jų prasminį ir intonacinį savarankiškumą“, pvz.: Išėjusi iš mokyklos(,) direktorė stabtelėjo. Atėjęs į mokyklą ir neradęs Juozapėlio(,) Mikė negali paslėpti savo liūdesio. Liucė valgomajame dengė stalą, bet(,) išgirdusi svečią(,) tuoj išbėgo jo pasitikti. Aš net vardus jiems sugalvojau(,) sėdėdamas prirūkytame kambaryje. Jis pajuto, kad(,) tvinksint širdžiai(,) lyg adatėlėmis bado pirštų galiukus. Įėjęs ir nusirengęs(,) svečias prisėdo ant suolo krašto. Lyjant ar sningant(,) nemalonu keliauti.
   Atkreiptinas dėmesys į tai, kad, pasirinkus skirti išplėstinę dalyvinę, pusdalyvinę ar padalyvinę aplinkybę, privalu ją išskirti iš abiejų pusių – kablelis tik iš vienos pusės (pvz.: Jis pajuto, kad_ tvinksint širdžiai, lyg adatėlėmis bado pirštų galiukus) laikomas klaida.
   Ar tame pačiame tekste nuosekliai skirti visas išplėstines dalyvines, pusdalyvines, padalyvines aplinkybes, ar pasirinktinai pagal norą paryškinti kurių nors iš jų prasminį ir intonacinį savarankiškumą, sprendžia autorius arba redakcija.

Žymės: skyryba
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą