„Kalbos patarimų“ knygoje „Sintaksė: 2. Prielinksnių ir polinksnių vartojimas“ (Vilnius, 2003, p. 90) pasakymas žaisti (žaidimas) prieš ką vertinamas kaip vengtinas, teikiamas vartoti pasakymas žaisti (žaidimas) su kuo, pvz.: Mūsiškiai žais prieš švedus (– su švedais). Kaip jie sužaidė prieš vokiečius (– su vokiečiais). Gražus buvo mūsų krepšininkų žaidimas prieš ispanus (– su ispanais).
     Teikiama pastaba, 
kad pasakymas žaisti prieš  vartotinas, kai gali susidaryti dviprasmybė, pvz.: Prieš dešimtokus žaidėm kartu su kita aštuntokų klase.


    VLKK Gramatikos, rašybos ir skyrybos pakomisė 2017 m. vasario 17 d. posėdyje apsvarstė junginius žaisti (žaidimas) prieš ką ir žaisti (žaidimas) su kuo. Veiksmažodis žaisti vartojamas taip pat kaip kovoti (žr. banko įrašą kovoti prieš ką).  Taigi, pakomisės nuomone, ir jo vertinimas turėtų būti toks kaip veiksmažodžio kovotižaisti (žaidimas) prieš ką vertintinas kaip šalutinis normos (žaisti (žaidimas) su kuo) variantas.

Žymės: sintaksė
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą