Ne, kablelio nereikia. Skyrybos taisyklių (patvirtintų VLKK 2019 m. lapkričio 7 d. nutarimu Nr. N-8 (178) 11.8 punkte sakoma: „Šalutinis dėmuo išskiriamas kartu su pabrėžiamaisiais ar aiškinamaisiais jungiamaisiais žodžiais arba žodžių junginiais bei samplaikomis būtent, ypač, juoba, juolab, juo labiau, tuo labiau, nebent, bent jau, tai yra, vis tiek, retai pasitaikančiu destis ir pan., pvz.: Tokie žmonės bando įsitvirtinti silpnose bendrijose, būtent kur nėra iniciatyvių žmonių ir darnios narių veiklos. Bematant sukilo piktžolės, ypač kur rugiai buvo iššutę. Pasipriešinimas yra kur kas sunkesnis, negu įsivaizduoji, juoba kai pamatai, kad ir tavo bendražygiai nebėra vieningi. Remontas netrukus atsipirks, juolab kad salę nuomosime. Žiūrovai nenuobodžiavo, juo labiau kad rezultatas ne kartą buvo lygus. Teismo išvados yra nebeaktualios, tuo labiau kad jos negalioja atgaline tvarka. Neturiu nieko paguodžiamo ponui, nebent kad visi volyniečiai prisiekė karaliui ir karalystei. Tuos įstatymus reikia priiminėti kartu, bent jau kad jie derėtų. Jis banke pasirodydavo prieš pat darbo pabaigą, tai yra kai darbuotojai būdavo labiausiai užsiėmę. Išeik, vis tiek kas tu būsi, ir pasirodyk. To meto raštuose rašyba nepaprastai įvairuoja, destis kokiu tarimu remiamasi. 

     Išsamesniame skyrybos taisyklių rinkinyje „Lietuvių kalbos rašyba ir skyryba“ (Vilnius, 1992, p. 214) dar pasakyta, kad po žodelio būtent ir junginio tai yra (t. y.) prieš prijungiamąjį jungtuką gali būti rašomas dvitaškis, jeigu toliau eina ne vienas šalutinis dėmuo, pvz.: Po ilgų ginčų jie susitarė, būtent: kad visi rytoj važiuos drauge autobusu, kad niekas neatsisakytų ir kad nė vienas nevėluotų.

 

 

Žymės: skyryba
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą