Gėrimas, maistas, papildai – energiniai, nes siejami su energija (plg.: akademija – akademiniai  (metai), chemija – cheminiai  (elementai), o kai darybos pamatas energetika – būdvardis energetinis, -ė (plg.: genetika – genetiniai (tyrimai), sintetika – sintetiniai (audiniai), kosmetika – kosmetikos (priemonės)

     Kalbama apie tam tikrą gėrimą, kuris suteikia ar bent turėtų suteikti energijos. El. „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ (Vilnius, 2003) teikiama antroji žodžio energija reikšmė „galėjimas dirbti, veiklumas, darbingumas, veržlumas“. Darant žodį logika čia paprasta: jeigu siejame su žodžiu energija – gauname energinis, jeigu su energetika – gauname energetinis. Akivaizdu, kad energetika aptariamu atveju niekuo dėta. Taigi taisyklingas pasakymas – energinis gėrimas (plačiau apie tai žr. A. Umbrasas. Ar gėrimas gali būti energetinis? // Gimtoji kalba, 2006, Nr. 11, p. 10).

Žymės: leksika, maistas
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą