Trumposios (tradicinės) pavadinimo formos yra dvi: Baltarusija, Gudija.

     Ilgasis (oficialusis) pavadinimas Baltarusijos Respublika. Valstybių pavadinimų sąrašas patvirtintas 48-uoju Kalbos komisijos nutarimu. Paskutinę jo redakciją žr. AKTUALIAUSIOS TEMOS/ Svetimvardžiai / Valstybių ir jų sostinių pavadinimai.

     Dar žr. naujieną (VLKK 2010 m. balandžio 15 d. posėdyje nagrinėjo Baltarusijos Respublikos teisingumo ministerijos raštą dėl šalies pavadinimo lietuvių kalba pakeitimo).

     2010 m. Kalbos komisija svarstė Baltarusijos ir Gruzijos užsienio reikalų ministerijų raštus, kuriuose kreiptasi dėl šių šalių lietuviškų pavadinimų galimo tikslinimo pagal brus. Беларусь (dar angl. Belarus) ir kai kuriose kalbose turimą pavadinimą Georgia (autentiškas pavadinimas gruz. საქართველო, transliteruotas lotyniškais rašmenimis – Sakartvelo). Atsakyta, kad daugelis valstybių pavadinimų lietuvių kalboje turi nusistovėjusias tradicines formas, kaip ir šiais atvejais: pavadinimo pirmąjį sandą iš brus. Бела- lietuvių kalboje priimta versti liet. Balta-, o gruzinų tautos šalies pavadinimas lietuvių kalboje yra siejamas ne su šaknimi Georg-, o su šaknimi Gruz- (plg. ček. Gruzie, est. Gruusia, latv., serb., kroat. Gruzija, vengr. Grùzia, lenk. Gruzja). Taigi nesama jokio kalbinio pagrindo keisti minėtų šalių lietuviškų pavadinimų.

     VLKK 2018 m. gegužės 3 d. posėdyje nutarta, kad greta pavadinimo Gruzija gali būti vartojamas ir antras trumpasis variantas Sakartvelas (žr. komentarą).

 Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą