Trumposios (tradicinės) pavadinimo formos yra dvi: Baltarusija, Gudija.

     Ilgasis (oficialusis) pavadinimas Baltarusijos Respublika. Valstybių pavadinimų sąrašas patvirtintas 48-uoju Kalbos komisijos nutarimu. Paskutinę jo redakciją žr. AKTUALIAUSIOS TEMOS/ Svetimvardžiai / Valstybių ir jų sostinių pavadinimai.

     Apie pavadinimo pakeitimus ir svarstymus: 

  • Pirminėje Valstybių pavadinimų nutarimo redakcijoje (1995 m. sausio 26 d.) skiltyje „Tradiciniai (arba trumpieji)“ variantai buvo pateikti taip – Gudija, Baltarusija, o 2007 m. sukeisti vietomis (atsižvelgiant į vyraujančią oficialią vartoseną) – Baltarusija, Gudija

  • 2010 m. balandžio 15 d. Kalbos komisija nagrinėjo Baltarusijos Respublikos teisingumo ministerijos raštą dėl šalies pavadinimo lietuvių kalba pakeitimo (žr. pranešimą 2010-04-16). 

     2010 m. Kalbos komisija svarstė Baltarusijos ir dar Gruzijos užsienio reikalų ministerijų raštus, kuriuose kreiptasi dėl šių šalių lietuviškų pavadinimų galimo tikslinimo pagal brus. Беларусь (dar angl. Belarus) ir kai kuriose kalbose turimą pavadinimą Georgia (autentiškas pavadinimas gruz. საქართველო, transliteruotas lotyniškais rašmenimis – Sakartvelo). Atsakyta, kad daugelis valstybių pavadinimų lietuvių kalboje turi nusistovėjusias tradicines formas, kaip ir šiais atvejais: pavadinimo pirmąjį sandą iš brus. Бела- lietuvių kalboje priimta versti liet. Balta-, o gruzinų tautos šalies pavadinimas lietuvių kalboje yra siejamas ne su šaknimi Georg-, o su šaknimi Gruz- (plg. ček. Gruzie, est. Gruusia, latv., serb., kroat. Gruzija, vengr. Grùzia, lenk. Gruzja). Taigi nesama jokio kalbinio pagrindo keisti minėtų šalių lietuviškų pavadinimų. (Plačiau apie Gruzijos, Georgijos, Sakartvelo pavadinimus žr. kitus įrašus.) 

Naujausi svarstymai: 

 Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą