Taisyklingas, prielinksnio pas konstrukcija gali būti nusakoma vieta, susijusi su gyvomis būtybėmis, jų būstais, teritorijomis, gali būti pasakoma, pas ką, kieno būste ar būstuose kas vyksta, būna, dirba ir pan.: Pas mus (t. y. mūsų darbovietėje) yra laisvų etatų. Pas tėvus gyvenau. Pas tave taip švaru, kad net nedrąsu užeiti. pas save (t. y. savo būste) tą daiktą laikysiu (žr. Kalbos patarimai. Kn. 2: Sintaksė: 2. Prielinksnių ir polinksnių vartojimas, Vilnius, 2003, p. 68; J. Šukys. Lietuvių kalbos linksniai ir prielinksniai: vartosena ir normos, Kaunas, 1998, p. 436).

 

     Prielinksnio pas konstrukcija taip pat gali būti nusakoma kryptis (paprastai su tikslo atspalviu), pvz.: Važiuosiu pas gimines; Išėjo pas daktarą; ir požymis, susijęs su buvimo vieta, pvz.: Sunkus buvo gyvenimas pas svetimą moterį; Viešnagė pas senelius vaikams patiko (žr. Kalbos patarimai. Kn. 2: Sintaksė: 2. Prielinksnių ir polinksnių vartojimas, Vilnius, 2003, p. 68).

Žymės: sintaksė
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą