Posakis tame tarpe gali reikšti tik konkrečią vietą, pavyzdžiui: Tame tarpe (t. y. tame grindų plyšyje) adatą tikrai rasiu. Tačiau tame tarpe nevartotinas abstrakčia verstine reikšme, nusakant įskaičiavimą į ką nors, taip pat daikto būviui, būsenai ar požymiui reikšti.

     Žr. Kalbos klaidų sąrašą.

    Jei minimas išskyrimas iš pinigų sumos ar kokio kiekio, tame tarpe ar tame skaičiuje tinka keisti posakiu iš jų. Pavyzdžiui: Tėvas žemės turėjo dešimt hektarų, tame tarpe (taisoma iš jų) šeši hektarai ariamos. Kitais atvejais minint įtraukiamą kiekį tinka junginys tarp jų, pavyzdžiui: Į valdybą išrinkta dešimt narių, tame tarpe (taisoma tarp jų) dvi moterysKeliuose nukenčia daug žmonių – ir vaikai tame skaičiuje (taisoma tarp jų ir vaikų). 

     Kartais tinkamiausi pakaitai būna žodeliai taip pat, ir, beje, žinoma, aišku, suprantama, be to ar kiti, pavyzdžiui: Projektai bus pateikti, tame tarpe (taisoma: taip pat, beje, aišku, žinoma, suprantama) ir SeimuiPriemonė tinka visų tipų odai, tame tarpe (taisoma taip patprobleminei ir jautriai. 

     Kai įtraukimas į grupę susijęs su įtraukiamo dalyko ar asmens pabrėžimu, galima rasti dar įvairesnių gyvų pakaitų, pvz.: Tai aktualu kiekvienam, tame tarpe (taisymai: taip pat; be abejo; labiausia; ypačverslininkui. (Dar žr.: Šukys J. Tame tarpe, tame skaičiuje // Gimtoji kalba, 2015, Nr. 6, p. 9–10.) 

 

 

Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą