Taip, didžiąja raide rašomi abu žodžiai, žr. „Pasaulio vietovardžiai. Azija (A–J)“, Vilnius: MELC, 2012, p. 137, 410: 

    • Gazos Ruožas (angl. Gaza Strip) – Izraelio ir Palestinos autonomijos ginčijama teritorija Artimuosiuose Rytuose prie Viduržemio jūros.
    • Vakarų Krantas (angl. West Bank), kitaip – Cisjordanija (Cisjordan) – Judėjos ir Samarijos sritis, Izraelio ir Palestinos Autonomijos ginčijama teritorija Artimuosiuose Rytuose į rytus nuo Jordano upės ir Negyvosios jūros. 

     Kalbant apie fizinės geografijos objektų pavadinimus, daiktavardžiai ruožas ir krantas (šiuo atveju vakarinis Jordano upės krantas) būtų vartojami savo bendrine reikšme ir kaip nomenklatūriniai būtų rašomi mažąja raide. Taip kurį laiką ir rašyta: Gazos ruožas ir Vakarų krantas – taip Europos Sąjungos terminų žodyne „Eurovoc“; „Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje“ nevienodai – Gazos ruožas ir Vakarų Krantas (t. 6, p. 466, 468; t. 8, p. 437).

     Plg. didžiųjų raidžių rašybą: Afrikos krantas ir Dramblio Kaulo Krantas (valstybė), Pilies sala ir Kalėdų Sala (valda) arba Kalėdų sala (kaip fiz. geogr. obj.); Auksinis ragas (čia ragas – nomenklatūrinio žodžio kyšulys sinonimas) ir Auksinio Rago įlanka (pirmasis pavadinimas sudaro tikrinę įlankos pavadinimo dalį).

Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą