Termino distiliacija rašyba lietuvių bendrinėje kalboje turi senas tradicijas. „Tarptautinių žodžių žodynuose“ (1969, 1985, 2001), „Rusų–lietuvių kalbų politechnikos žodyne“ (1984), „Medicinos terminų žodyne“ (1980), „Chemijos terminų žodyne“ (1998) – visur rašoma distiliuoti, distiliacija.

Lotynų kalbos priešdėlis di- yra priešdėlio variantas, todėl lotynų kalboje galimi du žodžio distiliacija rašybos variantai:  dēstillatio ir distillatio (žr. „Lotynų–lietuvių kalbų žodynas“, Vilnius, 1955). Antrasis rašybos variantas pasirinktas ne tik lietuvių, bet ir anglų, prancūzų, italų, rusų kalbose. Vokiečių ir lenkų kalbose rašoma e, kildinant žodį iš lot. destillatio. Taigi abu rašybos variantai – distiliacija ir destiliacija – būtų pagrįsti, tačiau nėra reikalo keisti ilgametės termino distiliacija rašybos tradicijos (Terminų bankas).

Žymės: rašyba
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą