Vartotinas prielinksnis nuo su kilmininku: nuo gripo, nuo kosulio, nuo kraujospūdžio. Paskirtis žymėtina ne verstiniu prieš + galininkas, o lietuvišku prielinksnio nuo + kilmininkas junginiu.

     Lygiai taip pat ir skiepijama, gydoma ne prieš gripą, prieš erkinį encefalitą, o nuo gripo, nuo erkinio encefalito. Gydant kokį nors uždegimą ar slopinant traukulius, vartojami vaistai nuo uždegimo, nuo traukulių, o ne priešuždegiminiai, prieštraukuliniai. Tokie būdvardžiai įmanomi apibūdinant skiepus ar vaistus, vartojamus norint išvengti galimos ligos, tačiau ir šiuo atveju geriau ne priešgripiniai, o gripo skiepai ar skiepai nuo gripo. Prieš + galininkas junginiai nevartotini ir preparatams, kuriais naikinami kenkėjai, vadinti, pvz.: Reikėtų įsigyti preparatų prieš uodus (taisoma: uodams naikinti, nuo uodų), nuodų prieš žiurkes (taisoma žiurkių nuodų).

   Dar žr. banko įrašą skiepai prieš ką.

Žymės: sintaksė
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą